Kaupo Meiel soovitab: „Kevad südames”

Palestra lööb tantsu. Foto: Raivo Tiikmaa / ERR

Kirjanik Kaupo Meiel vaatas värske pilguga üle oma lapsepõlvefilmi, Mati Põldre „Kevad südames” ja leiab, et see võiks kõnetada ka tänapäeva noori.

„See on tõsine friigifilm sellistele friikidele, kelle kohta isegi friigid ütlevad, et need on friigid. Muidugi pidi see jäädvustama eelkõige Toomas Uibo ingellikku lauluhäält, kuid selle kõrval jäi palju ruumi kaheksakümnendate aastate Tootside-Arnode-Teelede suverõõmudele ja -muredele. Noored näitlejad on enamasti siiralt puised ja see „Kevade” etendus ehk lavastus lavastuses märgib avangardteatri ja suvetuuride sümbioosi sündi.

Mõnusa huumori ja kõva tempoga tehtud taieses hiilgavad ülisümpaatne Ants Paju, oma elu teise olulise filmirolli teinud Feliks Kark (esimene oli groteskselt hukkuv röövel „Viimses reliikvias”) ning müütiline tantsutrupp Palestra. 1984. aastast alates on palju muutunud, aga Tarvo Krall on praegu põhimõtteliselt samasugune kui selles filmis. „Kevad südames” toob kevade südamesse ja kõnetab tänaseidki noori, üteldes kerge ninahäälega: „Pane rula ära!”"

Kevad südames” on HÕFFi kavas laupäeval, 29. aprillil kell 20. Külalisteks on Toomas Uibo ja Jörgen Pillau. Osta pilet siit.

 

HÕFFi uudiskiri

Kõige värskem festivali info

Tagasi