Keskpäev

Keskpäev / Eesti, 1981
Rež: Raivo Trass

Linastub

L
18:30

Eno Raua jutustuste „Päris kriminaalne lugu” ja „Telepaatiline lugu” motiividel. Kriminaalsust ja telepaatiat sõna otseses mõttes filmis küll ei ole, aga ühe väikese poisi kadumise ja leidmisega on tegemist küll. Lisaks seiklustele leiavad peategelased veel midagi - nii elus kui ka iseendas.

Suvise retrofiilinguga telefilmi teiseks pealkirjaks võiks vabalt olla ka „Kuidas linnatüdruk Kärt ajas poisid pöördesse”, nagu Eesti Ekspress seda 2013. aastal DVD ilmumise puhul ka nimetas. Vaatamist ja nostalgitsemist on selle filmi puhul palju. Juba toonaste lapsnäitlejate, praeguste meelelahutusstaaride – Mihkel Raud, Maria Avdjuško, Ülari Kirsipuu, Tormi Kevvai – nimekiri ajab pea sassi. „Keskpäev” ennetas mingil moel ka Lembit Ulfsaki mõned aastad hiljem valminud kultusfilmi „Keskea rõõmud”. Kui Ulfsaki parimas töös unistavad keskealised mehed ja naised millestki helgest ja kättesaamatust, siis „Keskpäevas” teevad täpselt samamoodi teismelised poisid ja tüdrukud. 37 aastat pärast filmi esilinastust on paljugi muutunud, aga üks on ikka sama: meie helesinised unistused ootavad täitumist!

Suurepärane nostalgialaks jätkab HÕFFi retrofilmide sarja, mille esimeseks pääsukeseks oli mullu „Kevad südames”. Filmi linastusele on oodata ka näitlejaid ja režissöör Raivo Trassi.

Helmut Jänes

Treiler

Kestus 1h 2'
Osatäitjad Ülari Kirsipuu, Maria Avdjuško, Tormi Kevvai, Sven Suurraid, Mihkel Raud, Talis Trass
Stsenarist Raivo Trass
Tootja Eesti Televisioon
Programm Retrofilmid
Žanr seiklus, krimi, esimene armastus

L, 28.04.

18:30 - Keldrisaal

Külalised: Raivo Trass, Tormi Kevvai, Ülari Kirsipuu, Mihkel Raud, Sven Suurraid

Kommentaarid

HÕFFi uudiskiri

Kõige värskem festivali info

Tagasi