Vaimude Lahkaja

Ghost Stories / Suurbritannia, 2017
Rež: Jeremy Dyson, Andy Nyman

Linastub

R
21:45

Selle kevade üks oodatumaid žanrifilme tuleb Inglismaalt ja seda on nimetatud üdini britilikuks armastuskirjaks klassikalise õudusfilmi traditsioonile. Lisaks maailma metropolidele linastuvad kummituslikud lood ka HÕFFil (võite öelda aitäh meie programmitiimile).

 

Paranormaalsete nähtuste detektiiv professor Phillip Goodman (Andy Nyman) on pühendanud oma elu petu-füüsika ja võltsitud üleloomulike umbluu-valdkonna vempude paljastamisele. Professori skeptiku-mõistus saab tõsiselt proovile pandud, kui tema töölauale laekuvad kolm kõhedust tekitavat seletamatut juhtumit: hüljatud hooldekodu valvur (Paul Whitehouse), keda tema öistel patrullkäikudel painavad häirivad nägemused; inimasustusest kaugel metsateel põrguliku autoavarii läbi teinud emotsionaalselt ebastabiilne noormees (Alex Lawther); jõukas endine pankur (Martin Freeman), keda poltergeisti kujul terroriseerib tema sündimata lapse hing. Linaloo pahaendelisus seisneb aga faktis, et kõigil kolmel vaatlusalusel tegelasel on otsene seos professor Goodmani enda eluga. Kas asjaolude uurimise käigus saab skeptikust müstik, selles on küsimus.

 

Kriitikutelt eranditult kiita saanud teos suhtub ajajoone jälgimisse kergekäeliselt, kuid atmosfääri ehitamisse, vaataja võrgutamisse ning hirmutamisse akadeemilise tõsidusega. Kolm lugu ning jubedus huumoriga põimuvad siin üheks, pakkudes küllaldaselt korralikke ehmatuskohti ja nalja kordamööda, laskumata komejandi tasemele, püsides kõrge filmikunsti liigas. Intelligentne ja meeldivalt hirmus meelelahutus, mis on paslik nii vana kooli õudusfilmi sõpradele kui ka neile, kes ootavad žanripiiride nihutamist.

 

Populaarsel näitemängul põhineva filmi on lavastanud Andy Nyman ja Jeremy Dyson ning selles saab näha ka „Kääbikust” tuttavat Martin Freemanit.

Treiler

Kestus 1h 38'
Subtiitrid eesti , vene
Osatäitjad Alex Lawther, Martin Freeman, Andy Nyman
Stsenarist Jeremy Dyson, Andy Nyman
Tootja Warp Films / Altitude Film Entertainment
Auhinnad ja festivalid London, Busan
Programm Põhiprogramm
Žanr õudus, komöödia

R, 27.04.

21:45 - Suur saal

Kommentaarid

HÕFFi uudiskiri

Kõige värskem festivali info

Tagasi