Väike tüdruk, kes armastas liialt tuletikke

La petite fille qui aimait trop les allumettes / Kanada, 2017
Rež: Simon Lavoie

Linastub

L
19:45

1930. aastad. Ühes kõledas ja muust maailmast peaaegu eraldatud Quebeci maavalduses pöördub laste elu pea peale, kui ootamatult sureb nende joodikust ja jõhkardist isa. Üksinda jäänud vennad, kellest üks hakkab endas avastama naiselikku alget, peavad tasahilju reaalse eluga harjuma ja sammhaaval saavad nii neile kui vaatajatele selgemaks perekonna häiriva loo tagamaad, milles leidub kuhjaga eksistentsiaalset traagikat ja valu.

Prantsuskeelse Kanada ühe tuntuma kirjaniku Gaétan Soucy 1998. aastal ilmunud romaanist „Väike tüdruk, kes armastas liialt tuletikke” sai kirjanduslik fenomen, mis leidis kiiresti tee kümnetesse keeltesse. 54-aastaselt siitilmast lahkunud kirjaniku pärandiks jäi küll ainult neli romaani, kuid nendes sisalduv lunastuse ja tõe igavene otsimine on ta tõstnud kultuskirjaniku staatusesse. Romaani alusel vändatud stiilse mustvalge filmi lavastajaks on Simon Lavoie, üks kahest režissöörist, kes tunamullu vallutas filmifestivale kolmetunnise revolutsiooni kuulutava odüsseiafilmiga „Those Who Make Revolution Halfway Only Dig Their Own Graves”.

Kindlasti mitte klassikaline õudusfilm, pigem lummav ja tohutut pinget täis gootilik draama, kus miski pole lõpuks nii, nagu seda esmapilgul paista lastakse.

Treiler

Kestus 1h 52'
Subtiitrid eesti
Osatäitjad Marine Johnson, Antoine L'Écuyer, Jean-François Casabonne
Stsenarist Simon Lavoie
Tootja GPA Films
Auhinnad ja festivalid Toronto, Göteborg
Programm Põhiprogramm
Žanr draama, krimi

L, 28.04.

19:45 - Suur saal

Kommentaarid

HÕFFi uudiskiri

Kõige värskem festivali info

Tagasi