Lumehelbeke

Schneeflöckchen / Saksamaa, 2017
Rež: Adolfo Kolmerer, William James

Linastub

L
19:30

Mitte iga kord ei saa HÕFFi külastaja rõõmustada: verine komöödia! „Lumehelbeke” on vaikselt, aga kindlalt pead tõstva Saksa sõltumatu žanrifilmi uue laine esimene armastatud hitt (Hõbedane Méliès Lundi filmifestivalilt ja publikulemmiku auhinnad kogu maailmast). Film valmis autorite, nende perede ja sõprade kollektiivse jõupingutuse tulemusena (näiteks käidi raha hankimiseks kõik koos jalgpallistaadionidel pudeleid korjamas) viie aasta jooksul ja kujutab mõnusa musta huumoriga vürtsitatud kättemaksupõnevikku - natuke jaburat ja parajalt üllatavat. Igal juhul kindel fun!

 

Anarhiast haaratud lähituleviku Berliinis avastavad kaks relvastatud eluboheemi, et nad on tegelased müstilises filmistsenaariumis, mida kirjutab üks Hollywoodist unistav hullumeelne ja samas pahaaimamatu hambaarst. Tempokas äparduste jadas peavad nad vastu seisma lõpututele ülitegelastele: palgamõrvaritele, maniakkidele, verest kaetud inglitele ja elektriajamiga superkangelastele...

 

Võta sorts Tarantinot, peotäis Coeni-vendasid, pangetäis keerdkäikudega eneseteadlikkust, lisa tempokat huumorist pakatavat vägivalda ning oledki poolel teel selle eeskujuliku saksa hulluse mõistmisel. Ajuväände topeltgarantii, see to believe!

 

Külla tuleb ka filmi lavastaja, Google´i ja Netflixi poolt armutult jahitav Adolfo J. Kolmerer, keda sõbrad kutsuvad Beebi-Jeesuseks.

 

Maria Reinup

Treiler

Kestus 2h 0'
Osatäitjad Reza Brojerdi, Erkan Acar, Xenia Assenza
Stsenarist Arend Remmers
Tootja Schneeflöckchen GmbH
Auhinnad ja festivalid Fantasy Filmfest, Lund (Best Film)
Programm Põhiprogramm
Žanr märul, komöödia, krimi

L, 28.04.

19:30 - Väike saal

Külaline: režissöör Adolfo Kolmerer

Kommentaarid

HÕFFi uudiskiri

Kõige värskem festivali info

Tagasi