Raevukad memmed

Les mémés cannibales / Belgia / Prantsusmaa / Holland, 1988
Rež: Emmanuel Kervyn

Linastub

R
22:00

L
00:00

Kui Harry Kümeli „Pimeduse tütred” demonstreerib flaami õudusfilmi esteetilisemat poolt, siis „Raevukad memmed” pakub vastukaaluks justkui nimme kõike seda, mida saab seostada B-kategooria filmikunstile iseloomulikuga: palju verd, toorest inimliha, puhast gore' i ja veelgi rohkem musta huumorit.


Kaks õdedest vanamemme otsustavad tähistada koos oma juubeleid, kuhu sõidab kokku suur suguvõsa. Paraku mõtlevad kutsutud ainult sellele, kuidas saada nõdrameelsust ilmutavatelt memmedelt kätte nende kopsakas pärandus. Pidu, kui nii võib öelda, läheb aia taha. Kuna memmed on väiksemat sorti saatanakummardajad, omandavad nad pimeduse saabudes võime hinnata inimliha väärtust, ja pidu saab ootamatu pöörde. Peolaud on rikkalik, sest osa külalistest on jõudnud ennast juba pildituks juua ega suuda adekvaatselt hinnata, mida memmed sel ööl endast tegelikult kujutavad!! Põrguväravad on lahti ja algab pöörane jaht nendele, kes koletislikeks fuuriateks muutunud vanamemmede ning teiste põrgusigidike küüsist sel ööl põgeneda üritavad.


Üks oma žanri (splätterkomöödia) efektsemaid õudusfilme mõjub paljude sarnaste linateoste klišeede rägastikus üllatavalt värskena ja pole ime, et see hakkas meeldima ka legendaarsele USA filmilevitajale Tromale, kes selle ära ostis. Juba traditsiooniliselt tuleb Belgias ka seda teost tikutulega taga otsida, USAs on aga „Raevukad memmed” ammu kultusfilm ning Troma asutaja Lloyd Kaufmani üks suurtest lemmikutest.

 

Helmut Jänes

Treiler

Kestus 1h 29'
Osatäitjad Catherine Aymerie, Caroline Braeckman, Richard Cotica
Stsenarist Emmanuel Kervyn
Tootja Stardust Pictures No1
Programm Fookuses: Flaami õudusfilm
Žanr õudus, komöödia

R, 27.04.

22:00 - Keldrisaal

L, 28.04.

00:00 - Väike saal

Kommentaarid

HÕFFi uudiskiri

Kõige värskem festivali info

Tagasi