Pimeduse tütred

Daughters of Darkness / Belgia / Prantsusmaa / Saksamaa, 1971
Rež: Harry Kümel

Linastub

L
17:30

Sarnaselt heale veinile muutub ka Harry Kümeli vampiirifilm „Pimeduse tütred” aja möödudes hõrgumaks, mida tahaks veel ja veel kauni kaminatule paistel nautida. Kui pärast väljatulekut kadus see kaunis ja sensuaalne, üldsegi mitte nii õudne meistriteos korraks unustuse hõlma, siis nüüd on põhjust sellest rääkida kui suurest taasavastatud rariteedist. Teadaolevalt on tegemist ainukese Flandrias toodetud filmiga, mida on 1970. aastatest praeguseni regulaarselt näidatud nii kinodes kui festivalidel, kuid paraku väljaspool kodumaad.

Vastabiellunud Stefan (John Karlen) ja Valerie (Danielle Ouimet) otsustavad oma mesinädalad veeta vanas mereäärses hotellis, mis talvehooajale omaselt seisab peaaegu tühjana. Elevust ja ühtlasi ka ärevat särinat toob majja ootamatult saabuv paruness Elizabeth (Delphine Seyrig) koos oma võluva sekretäri Ilonaga (Andrea Rau). Nõidusliku parunessi kütkestav olek ajab peagi Stefani pea sassi. Hotelli portjee aga väidab, et paruness viibis samas hotellis ka 40 aastat tagasi ega ole selle ajaga põrmugi vananenud. Otse vastupidi: ta näeb välja kütkestavam kui kunagi varem.

Juba 1960. aastate lõpus Flandria televisioonis tele- ja filmitööd alustanud Harry Kümeli (sündinud 1940) karjääris on „Pimeduse tütred” kõige edukam film, millega seoses kutsutakse teda vähemalt korra kuus kuhugi esinema. Linateos, mis on nüüdseks omandanud kultusfilmi maine, kuid mis kodumaal jõuab ekraanidele haruharva, on valitud korduvalt filmiajaloo parimate õudusfilmide hulka. Nüüd on seda koos autori endaga võimalik näha ka HÕFFi publikul. Filmi peaosas on 1990. aastal manalateele läinud Prantsuse näitlejatar Delphine Seyrig, kelle tööde hulka kuuluvad sellised klassikalised filmid nagu „Möödunud aastal Marienbadis”, „Kodanluse diskreetne võlu” ja „Šaakali päev”.

Helmut Jänes

Treiler

Kestus 1h 27'
Osatäitjad Delphine Seyrig, John Karlen, Danielle Ouimet
Stsenarist Pierre Drouot, Harry Kümel
Tootja Showking Films / Maya Films / Ciné Vog Films / Roxy Film
Programm Fookuses: Flaami õudusfilm
Žanr õudus, draama, romantika

L, 28.04.

17:30 - Väike saal

Külaline: režissöör Harry Kümel

Kommentaarid

HÕFFi uudiskiri

Kõige värskem festivali info

Tagasi