Maniakaalsed haiglaõed satuvad ekstaasi

Maniac Nurses Find Ecstasy / Belgia / Ungari / USA, 1990
Rež: Léon Paul De Bruyn

Linastub

L
01:30

„Maniakaalsed haiglaõed” võib teadlikule vaatajale kujuneda tänavuse festivali kõige nauditavamaks meelelahutuseks, ja vastupidi: tabada oma süžeelise arulagedusega nagu vasar otse lagipähe neid, kellel pole taoliste filmidega eelnevat kogemust. Ilmselt on just viimased põhjuseks, miks on see IMDBs saanud nii vähe punkte, sest seksploitatsioonižanri (üks eksploitatsioonižanri alamliike) fännid lihtsalt hoiavad ennast taolistest hinnangute andmistest võimalikult kaugele. Arvatavasti vihatakse seda ka Belgias rohkem kui armastatakse ja sellest rääkimine paneb nii mõnegi inimese häbist või vihast punastama. No kuidas sa räägid tõsiselt filmist, kus on kasutatud Russ Meyeri n-ö sex-and-violence-stiili segamini Don Edmondsi kurikuulsa taiese „Ilsa: She Wolf of the SS” piprase vürtsiga.

Nagu te juba aru saate, on „Maniakaalseid haiglaõdesid” raske ümber jutustada, sestap teeme lühidalt: film räägib „haiglast” ja „haiglaõdedest”, kes lisaks patsientide ravimisele tegelevad ka kõige muuga. Igatahes pesuehtsat kitši, mehepoegade killimist ja seksikat valget aluspesu näeb selles linateoses rohkem kui üks kord, ja olge te hoiatatud: film pole soovitatav alla 18-aastastele! Tähele tasuks panna sedagi, et tegu pole 1976. aasta õudusfilmi „Bloodsucking Freaks” järjega, nagu legendaarne levitaja Troma seda omal ajal reklaamis. Kokkupuutepunkt nende kahe filmi vahel on pea olematu.

PS! Kindlasti soovitame enne seda vaadata ära ka dokumentaalfilmi „Unustatud õudused”, milles Léon Paul De Bruyn teeb üksipulgi selgeks, miks tema filmid Belgias nii vihatud on.

Helmut Jänes

Treiler

Kestus 1h 15'
Osatäitjad Susanna Makay, Hajni Brown, Celia Farago
Stsenarist Léon Paul De Bruyn
Tootja Rampage Films / Desert Films
Programm Fookuses: Flaami õudusfilm
Žanr märul, komöödia, sexploitation

L, 28.04.

01:30 - Keldrisaal

Kommentaarid

HÕFFi uudiskiri

Kõige värskem festivali info

Tagasi