Kutsikas

Welp / Belgia, 2014
Rež: Jonas Govaerts

Linastub

P
12:00

2014. aastal Toronto filmifestivalil esilinastunud slasher „Kutsikas” on kindlasti viimaste aastate silmapaistvaim flaami õudusfilm. Ekslikult on seda reklaamitud ka oma regiooni esimese horror´ina: tegelikult on selleks hoopis Harry Kümeli “Pimeduse tütred”, mida saab samuti tänavusel festivalil näha.

 

„Kutsikas” kuulub n-ö camp-horror´i alamžanrisse, mis on kinkinud meile ka sellised filmid nagu „Sleepaway laager” ja „Põlemine”, kuid ennekõike „Reede 13”. Korraliku koolipoisina sõidab 12-aastane Sam metsa noorkotkaste laagrisse, et veeta seal oma parim suvevaheaeg. Nagu taolistes kohtades kombeks, peavad nõrgemad olema valmis enda eest seisma. Järjekordse kiusaja eest põgenedes satub Sam maski kandva poisi otsa, kelle kohta liiguvad ringi jubedad libahundilegendid. Paraku ei usu keegi Sami soigumist, kuni tuleb silmitsi seista õudustega, mille eest põgenemine näib üsna lootusetu.

 

Lühifilmidega silma paistnud, nii Guillermo del Torolt kui Sam Raimilt mõjutusi saanud Jonas Govaertsi pikk debüüt pälvis rahvusvahelisel areenil suurt tähelepanu ja tõi noorele režissöörile auhindu kogu maailmast. Kodumaal pälvis film vastakat kriitikat. Teos ei meeldinud ka kohalikule skaudiorganisatsioonile, kes nõudis valitsuselt filmi keelamist ja palus vanematel oma lapsi seda mitte vaatama viia. Hetkel on režissööril töös juba järgmised filmid ja seninähtut arvestades on põhjust oodata värsket tuulepuhangut Euroopa žanrifilmis. „Kutsika” Eesti esilinastuse juhatab HÕFFil sisse Jonas Govaerts ise.

 

Helmut Jänes

Treiler

Kestus 1h 24'
Subtiitrid eesti
Osatäitjad Maurice Luijten, Evelien Bosmans, Titus De Voogdt
Stsenarist Roel Mondelaers, Jonas Govaerts
Tootja Potemkino
Programm Fookuses: Flaami õudusfilm
Žanr õudus, slasher, seiklus

P, 29.04.

12:00 - Suur saal

Külaline: Jonas Govaerts

Kommentaarid

HÕFFi uudiskiri

Kõige värskem festivali info

Tagasi