Väikesed luupainajad

HÕFF / Erinevad riigid, 2018
Rež: Erinevad / Various

Linastub

L
15:15

P
11:30

Haapsalu Õudus- ja Fantaasiafilmide Festivali programm “Väikesed luupainajad” koondab enda alla parimad rahvusvahelised lühifilmid, kuhu kuuluvad Eestis valminud 80ndate ulme stiilis loodud erakordne B-film "Küberkaheksajalgade rünnak", inimpsühholoogia jubedusi kujutavad žanriteosed "Koidikul", "Surmavalt rahulik" ja "Inimeste koidik", suurepäraste näitlejatöödega "Roake" ja "Sinine uks", milles mängib peaosa "Troonide mängu" üks staaridest Gemma Whelan. Lisaks muidugi lausa kohustuslikud lõbusalt verised "Sügelus", "Söödikud" ja "Me kutsusime välja deemoni", mille režissööri Chris McInroy'd võib nimetada juba lausa HÕFFi veteraniks, sest tema veidralt naljakad ja jubedad lühifilmid "Bad Guy #2" ja "Death Metal" on samuti festivalil linastunud. HÕFFi lühifilmide programmi koostajad, kaksikvennad Henryk Johan Novod ja Ra Ragnar Novod valisid publiku jaoks filmid, mis hirmutavad, naerutavad, panevad mõtlema ja pakuvad eelkõige elamusi erinevatest ilmanurkadest.

"Päev, mil minu emast sai koletis" ("The Day Mum Became A Monster")
Prantsusmaa, 2017, 24 minutit, režissöör Josephine Hopkins

Candice elab koos emaga pärast seda, kui vanemad lahku läksid. Mida lähemale jõuab tüdruku sünnipäev, seda rõõmsam on ta selle üle, et saab jälle isa näha. Ema käitumine hakkab aga ootamatult muutuma, mis muudab nende elu kohutavaks õudusunenäoks.

"Küberkaheksajalgade rünnak" ("Attack of the Cyber Octopuses")
Eesti , 2017, 20 minutit, režissöör Nicola Piovesan

Neo-Berlin, 2079. Megakorporatsioonide valduses olevas linnas saab elu nautida ainult küberkosmose vahendusel. Detektiivide meeskond uurib aga uut ohtu - küberkaheksajalad, mis terroriseerivad valitsust.

"Roake"
Suurbritannia, 2017, 12 minutit, režissöör Joan Cobos

Roake on tuntud, kuid väga raske iseloomuga fotograaf. Üks tema tehtud foto võib sind karjääri tippu viia, kuid väga kohutava hinnaga.

"Surmavalt rahulik" ("Dead Cool")
Suurbritannia, 2017, 20 minutit, režissöör Simon Ross

Üksik Maurice üritab õhtusöögil lõbustada oma uusi sõpru. Tema pidu on täies hoos, kui ukse taha ilmub politsei, kes otsib taga kadunud tüdrukut. Maurice ei pööra sellele tähelepanu ning pidu jätkub seniks kuni kõik külalised peale Sally lahkuvad. Romantika on õhus, kuid kõik pole nii nagu paistab.

"Sügelus" ("The Itch")
USA, 2017, 6 minutit, režissöör Timothy Ryan Driscoll

Mees annab endast kõik, et sügelusest lahti saada.

"Inimeste koidik" ("Dawn Of Man")
USA, 2018, 6 minutit, režissöör Victor Ridaura

Keset ööd heliseb telefon. Mees vastab ja näeb, et see on tema röövitud ema. Et ta ellu jääks, peab mees tegema midagi, mida ta arvas, et kunagi tegema ei pea.

"Sinine uks" ("Blue Door")
Suurbritannia, 2017, 10 minutit, režissöör Paul Taylor

Piirkonna õde, keda kehastab Gemma Whelan (“Game of Thrones”, “The Crown”) määratakse uue üksi elavad patsiendi juurde. Ta avastab varsti, et surev patsient ja tema kodu peidavad endas sünget saladust.

"Söödikud" ("The Foodies")
Prantsusmaa, 2017, 17 minutit, režissöör Julien De Volte

Pimedas ja iidses metsas elab kohutav ebasurnute perekond, kelle mehed on sunnitud olude tõttu linna kolima. Sel ajal korraldavad ülejäänud pereliikmed traditsioonilist inimjahti.

"Me kutsusime välja deemoni" ("We Summoned A Demon")
USA, 2017, 6 minutit, režissöör Chris McInroy

Nad tahtsid olla lahedad, kuid selle asemel said hoopis deemoni.

Kestus 1h 55'
Programm Lühifilmid

L, 28.04.

15:15 - Väike saal

Külalised: režissöör Nicola Piovesan ("Küberkaheksajalgade rünnak") ja produtsent John Jessup ("Roake")

P, 29.04.

11:30 - Väike saal

Kommentaarid

HÕFFi uudiskiri

Kõige värskem festivali info

Tagasi